• https://www.facebook.com/pages/Yal%C3%A7in-%C3%87apanik-I%C5%9F-Ve-Sosyal-G%C3%BCvenlik-Dani%C5%9Fmanli%C4%9Fi/214839105258198
  KATEGORİLER

  Anasayfa

  1980 yılından bugüne emeklilere farklı sistemlerden aylık bağlamadan kaynaklanan ücretlerde farklılıklar var. 1981'de 3.600 gün ile 1999'da 3.600 günle emekli olmuş vatandaşımız var. Aradaki farklılıklar bitirilecek ve emeklilerin maaş farkı kademeli olarak düzeltilecek.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, ''4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununa ilişkin düzenlemenin hala Bakanlar Kurulunda olduğu''nun anımsatılması üzerine de, toplu görüşmeden toplu sözleşmeye geçildiğini hatırlattı.
  Kıdem tazminatlarının kaldırılmayacağını ve bir yıl olan tazminata hak kazanma süresini aşağı çekmek için çalıştıklarını açıkladı.
  Evet önümüzdeki günlerde kamuoyunu çok oyalayacak konulardan biri. Peki bu bedelli nedeni ile çalışan biri kıdem tazminatı alabilir mi ? Konuyu birkaç şekilde değerlendirmek gerekiyor.
  EMEKLİLERİN bir kısmı avantajlı çünkü ikramiyelerini hemen alabilecekler.
  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Murat Karaşen, yeşilkartların 1 Ocak 2012 tarihinde iptal olmayacağını açıkladı. 9 milyon 210 bin yeşilkartlının yeni yıldan itibaren de sağlık ve ilaç almaya devam edeceğini belirten Karaşen, 1 Ocak 2012’den itibaren yeşilkartılar için gelir testi yapılacağını, zaman içinde prim ödeyenler ve ödemeyenler şeklinde ikiye ayrılacaklarını söyledi.
  Hiç sona ermeyecek gündem maddesi olan doğum borçlanması hakkında bir çok sorular gelmekte tekrar hatırlayalım. Doğum borçlanması nasıl yapılır. Dava sürecinde olduğunuda unutmayalım.
  Emekli Sandığı'na tabi çalışma süreleri için emekli ikramiyesi ödenmesine engel olan yasa hükmü, Anayasa Mahkemesi tarafından ikinci kez iptal edildi… Şiimdi Ne yapalım adım adım öneriler.
  "Her ne kadar kamuoyuna aksi söylense de, doktor açığımız çok büyük. Hemşire açığı konusunda durum çok daha vahim..."
  İntibakın toplam maliyeti ortalama 2.8 milyar TL. . İntibak sonrası bazı maaşlarda düşüş olacağı gerçeğini de görmek gerektiğini unutmayalım.
   4 


  Üyelik Girişi