• https://www.facebook.com/pages/Yal%C3%A7in-%C3%87apanik-I%C5%9F-Ve-Sosyal-G%C3%BCvenlik-Dani%C5%9Fmanli%C4%9Fi/214839105258198
  KATEGORİLER

  Anasayfa

  657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 4-B kapsamında ve KİT'lerde sözleşmeli olarak çalışan personelin ücretleri belirlendi.
  1 Ocak'tan geçerli olmak üzere katsayılar enflasyon farkına göre düzenlendi.
  İntibak düzenlemesi 2000 yılından önceki tüm eski SSK emeklilerini kapsayacak
  Asgari ücretli ve emekliye yeni yılda yapılacak zam hükümetin 2012 programına girdi. Buna göre asgari ücret 2012 yılı Ocak ve Temmuz aylarında yüzde 3 oranında artacak.
  İşçi ve memurlardan vefat edenlerin eş ve çocuklarına maaş bağlanabilmesi için aranan 5 yıl sigortalı olma şartı Van depremzedeleri için 1 yıla indiriliyor. Depremde vefat edenlerin 360 günlük sigortası olması halinde yakınlarına maaş bağlanacak. Sakat depremzedeler için de 10 yıllık maluliyet süresi 1 yıla indirildi
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, deprem bölgesinde çalışan özel sektördeki işçilerin maaşlarını devletin ödeyeceğini açıkladı.
  Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) TC kimlik numarası olmayan ve isim hatası bulunanlara yönelik çalışmasının devam ettiğini belirten Tasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, 100 bin kişinin işleminin hazır hale getirildiğini, yasal sürecin ardından ödemelerin yapılacağını duyurdu.
  Makul ödemeler yaparak, işverenin vergi yönünden de avantajı bulunmaktadır.
   5 


  Üyelik Girişi